surpriz-hediye-web
Arama İkon
0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 18:00)

Ana Sayfa Blog Deri Ayakkabı Blog Ayakkabı Rengi Nasıl Yenilenir?
Ayakkabı Rengi Nasıl Yenilenir?
12 Kasım 2021

Ayakkabı Rengi Nasıl Yenilenir?

Ayakkabı modelleri, günlük yaşantımızın en önemli giyim ürünlerinden biridir. Özellikle deri ayakkabı çeşitleri, hem bir ihtiyaç hem de şıklığın ve kalitenin temsilcisi olarak görülür. Deri ayakkabı modelleri modern tasarımlarla her yıl kendini yenileyerek, sayısız renk ve alternatiflerle karşımıza çıkıyor. Beyaz deri ayakkabı ya da kahverengi deri ayakkabı modelleri en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Şık davetlerde ilgi çeken kombinler oluşturmak için çoğunlukla tercih ettiğimiz siyah deri ayakkabı modelleriyse, tartışmasız her dolapta yer alıyor. Her kombinde yer alan ve sıkça kullandığımız deri ayakkabılar, dolayısıyla daha fazla bakıma da ihtiyaç duyar. Bu nedenle deri ayakkabı modellerini daha uzun ömürlü kılmak ve renk çeşitliliğini korumak için doğru bakımı yapmak oldukça önem taşır.

Ayakkabı Nasıl Boyanır?

Ayakkabı Nasıl Boyanır?

Ayakkabı boyamak, ayakkabı bakımının en önemli parçasıdır. Spor ayakkabı modelleri de yine günlük kullanım için en çok tercih edilenler arasında yer alır. Son yıllarda deri ayakkabı boyamak kadar spor ayakkabı boyamak da merak ediliyor. Siz de spor ayakkabılarınızın ömrünü uzatmak isterseniz, spor ayakkabınızı doğru bir ürünle boyayabilir ya da farklı desenler ile süsleyebilirsiniz. Spor ayakkabı boyamak, doğru malzeme ile son derece kolaydır. Bu yazımızda evde pratik koşullarda ayakkabı rengi nasıl yenilenir ve deri ayakkabı renk değiştirme yöntemleri nedir sorularını yanıtlayacağız. İster spor ayakkabı olsun, ister deri ayakkabı hiç fark etmeksizin evde kendi imkanlarınız ile rahatlıkla ayakkabılarınızı boyayabilirsiniz.

Kadın Deri Ayakkabı


Deri Ayakkabı Rengi Nasıl Değiştirilir?

Kaliteli boya malzemeleriyle deri ayakkabılarınızı yenilemeniz oldukça kolay ve zahmetsizdir.  Son zamanlarda ayakkabı bakım ve boya ürünlerinin çeşitli hale gelmesi, ayakkabı modellerinin ömrünü uzatması açısından büyük fayda sağlar. Özellikle de ayakkabı renk değiştirici sprey çeşitleri istediğiniz tarz deri ayakkabı boyama konusunda size yardımcı olur. Atmaya kıyamadığınız ya da değişik görünüm kazandırmak istediğiniz bir ayakkabı modelini, renk değiştirme verniği ya da sprey ayakkabı boyası gibi alternatifler ile yenileyebilirsiniz. Kahverengi deri ayakkabılarınızın rengini değiştirmek istiyorsanız ya da kahverengi ayakkabı nasıl siyaha boyanır gibi merak ettiğiniz konular varsa bu yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Kahverengi Deri Ayakkabı Rengi Değiştirme

Kahverengi Deri Ayakkabı Rengi Değiştirme

Kahverengi deri ayakkabının rengini siyaha değiştirme işlemi için öncelikle ayakkabınızın yüzeyini yumuşak bir sünger ile temizlemelisiniz. Ayakkabınızın çevresine komple siyah boya verniği sürdükten sonra kurumaya bırakabilirsiniz. Ayakkabı yüzeyinin tamamen kurumasına özen gösterin aksi halde boyama işleminiz kötü sonuç verebilir. Kuruma işlemi sonrası siyah ayakkabı boyası ile işleminizi tamamlayabilirsiniz. Deri ayakkabı boyama işleminin uzun ömürlü olabilmesi için son olarak ayakkabınızın üzerine cila uygulayın. Beyaz deri ayakkabı rengi değiştirme ve siyah deri ayakkabı rengi değiştirme işlemleri için de yine aynı yöntemi uygulayabilirsiniz. Eski ayakkabı modellerinizi bu yöntem sayesinde rahatlıkla yenileme imkanı yakalayacaksınız.


Ayakkabı Rengi Değiştirme

Pratik Ayakkabı Rengi Değiştirme

Atmaya kıyamadığınız ya da artık görüntüsünden sıkıldığınız bir ayakkabının rengini kolaylıkla değiştirebilmenin yanı sıra yeni bir çift ayakkabı modeline de sahip olacaksınız. Ayakkabı boyamak evde kendi başınıza yapabileceğiniz pratik bir uygulamadır. Önemli olan detay ise, doğru deri ayakkabı bakım ürünlerine sahip olmak ve uygun boya çeşidini seçmek olacaktır. Eğer ayakkabınızda yer eden ufak renk deformeleri varsa, oje yardımı ile bu kusurları rahatlıkla kapatabilirsiniz. Ayakkabınız ile birebir tonda uyumlu bir oje edinmeniz yeterli olacaktır. Bu teknik ile kullanmayı bıraktığınız ojelerinizi de değerlendirebilirsiniz.


Ayakkabı Boyama Fırçası

Süet Ayakkabı Rengi Nasıl Değiştirilir?

Birçok kişi süet ayakkabı rengi nasıl değiştirilir ya da süet ayakkabı boyanır mı gibi sorular ile kafa karışıklığı yaşamaktadır. Süet ile hakiki deri arasında doku farkı vardır. Bu nedenle süet ayakkabı boyama işlemleri de farklıdır. Öncelikle etkili bir sonuç alabilmek için süet ayakkabı fırçası ile ayakkabınızın yüzeyini fırçalamalısınız. Süet ayakkabı modelleri için üretilen özel sprey boyalar bulunmaktadır. Sprey boya yardımı ile süet yüzeyi olan ayakkabı ve botlarınızı boyayabilirsiniz. Süet deri ayakkabı boyama işlemi için normal boya kesinlikle tercih edilmemelidir. Normal boya fırça ile uygulanacağı için ayakkabınızın üzerinde dalgalanmalara neden olabilir.

Sprey Ayakkabı Boyası İle Renk Değiştirme

Sprey Ayakkabı Boyası İle Renk Değiştirme

Sprey boyalar, süet deri ayakkabı modellerini boyarken çok daha elverişlidir. Boyanın tüm yüzeye homojen şekilde yayılmasını sağlayacaktır. Ayakkabınızı boyama işleminden sonra uzun müddet kurumaya bırakın ve tamamen kuruduğundan emin olana kadar bekleyin. Son olarak süet fırçası ile ayakkabınızın yüzeyini tekrar tarayarak yeni ve taze bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda süet ayakkabınızda yer yer meydana gelen lekeleri de kamufle etmek isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda boya yerine bir kağıt zımpara yardımı ile ayakkabınızın çevresini hafif zımparalamanız yeterli olacaktır. Bu sayede görünüm olarak ayakkabınızda renk eşitliği sağlanacaktır. Bu işlem ayakkabınızda bulunan lekeyi yok etmez fakat tüm süet yüzeyi eşit tonda açarak, leke görünümünü kamufle edecektir

Ayakkabı Rengi Değiştirme 2

Spor Ayakkabı Rengi Nasıl Değiştirilir?

Renk değiştirici sprey ile rahatlıkla spor ayakkabılarınızın rengini değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda ayakkabı boya spreyleri yardımı ile spor ayakkabılarınızı da boyayabilirsiniz. Düz spor ayakkabı modelleri üzerine renkli desenler yapmak da oldukça kolay. Evde yeni hobi edinmek isteyenler için bile bu yöntem oldukça cazip bir alternatif olmaktadır. Süet ve nubuk renk değiştirici spreyler ile spor ayakkabılarınızın süet kısımlarını boyayabilirsiniz.

Sprey Spor Ayakkabı Boyası

Sprey Spor Ayakkabı Boyası

Spor ayakkabı modelleri için çeşitli boya alternatifi ve sprey boya seçeneği de bulunuyor. Spor ayakkabıları boyama işlemi öncesi detaylı şekilde temizlemelisiniz. Daha sonraysa sprey boya ile boyayabilirsiniz. Spor ayakkabılara desen görseli çizmeniz için ayakkabınızın düz renk olması ve de kumaş ile üretilmiş olması gerekmektedir. Aksi halde istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Spor ayakkabılar günlük yaşamda en çok kullanılan modellerdir. Özellikle yaz aylarında günlük spor ayakkabı modelleri tercih ediliyor. Farklılık için sürekli yeni ayakkabı almak yerine spor ayakkabı boyama işlemi ile elinizdeki ayakkabıları değerlendirebilirsiniz.


Ayakkabıdan Boya Çıkarma

Boya Ayakkabıdan Nasıl Çıkarılır?

Yanlış boyanan ayakkabı akla hemen boya ayakkabıdan nasıl çıkarılır sorusunu getirir. Ancak ayakkabınızı hatalı boyasanız bile panik olmanıza gerek yok. Yanlış boyanan deri ayakkabının boyası eğer kurumamış ise, nemli bir pamuk yardımı ile silebilirsiniz. Boyayı bu şekilde kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Eğer boya ayakkabı üzerinde kurumuş ise, bekleyip bir süre sonra tekrar boyama işlemini yapabilirsiniz. Ayakkabı boyası kolay kuruyan bir yapıya sahip değildir. Bu nedenle hızlı tedbir alarak yanlış boyama işlemini telafi edebilirsiniz. Yanlış boyanan süet ayakkabıyı da yine nemli pamuk yardımı ile temizleyerek kurutup tekrar sprey boya yardımı ile boyayabilirsiniz. Spor ayakkabıların imalat malzemesi eğer kumaş ise leke tamamen çıkmayabilir bu nedenle kurumaya bırakıp, sonradan tekrar boyayabilirsiniz.  Ayakkabı boyamak göz korkutabilir fakat doğru yöntem ve malzeme ile oldukça kolay bir işlemdir. Giyimine önem veren ve değişikliği seven biriyseniz, evinizde her zaman ayakkabı boya ve bakım ürünlerini bulundurmanızı öneririz. Deri ayakkabı boyaları, son yıllarda daha çok alternatifle karşımıza çıkmaktadır. Siyah deri ayakkabı, kahverengi deri ayakkabı ya da beyaz deri ayakkabı modellerinizi kendi başınıza rahatlıkla boyayabilirsiniz.

Ayakkabı Bakımı

Evde Ayakkabı Bakımı

Eğer ayakkabılarınızı boyamak yerine sadece bakım yapmak istiyorsanız deri ayakkabı bakımı nasıl olmalı yazımızı inceleyebilirsiniz. Evde kendi imkanlarınız ile ayakkabılarınıza bakım yapmak için pratik yöntemleri deneyebilirsiniz. Ayakkabılarınızda deforme olan kısımlara ufak dokunuşlar ile tadilat yapmanız mümkün. Deri ayakkabı parlatma işlemi yapmak için at kılı fırçalardan yardım alabilirsiniz. Ayakkabınızı fırça ile etraflıca temizleyip, yumuşak pamuklu bir bez yardımı ile ya da özel üretim parlatma fırçası ile cilalayabilirsiniz. Yumuşak ve dairesel hareketler ile cilayı ayakkabınıza uygulamak yeterli olacaktır. 

Kadın Deri Ayakkabı

WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 18.30