0850 532 3374Satış ve Destek Hattı (Hafta içi 09:00 - 19:00)

Ana Sayfa Blog Deri Ayakkabı Ayakkabı Rengi Nasıl Yenilenir
26 Mart 2019

Ayakkabı Rengi Nasıl Yenilenir

Ayakkabı modelleri, tüm yaşamımızın en önemli giyim parçasıdır.  Özellikle deri ayakkabı çeşitleri, hem bir ihtiyaç hem de şıklığın ve kalitenin temsilcisi bir aksesuar olmaktadır. Deri ayakkabı modelleri birçok renk çeşidi ile karşımıza çıkıyor. Beyaz deri ayakkabı ya da kahverengi deri ayakkabı modelleri en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Şık davetlerde ilgi çeken kombinlerimizi çoğunlukta deri ayakkabılar ile tamamlamayı tercih ediyoruz. Siyah deri ayakkabı modelleri ise, tartışmasız her dolapta yerini alıyor. Ayakkabı modellerini daha uzun ömürlü kılmak ve renk çeşitliliğini korumak için doğru bakımı yapmak oldukça önemli.


Ayakkabı Nasıl Boyanır

Ayakkabı boyamak da bakımın en önemli parçası olmaktadır. Spor ayakkabı modelleri de yine günlük kullanım için en çok tercih edilenler arasında bulunuyor. Son yıllarda deri ayakkabı boyamak kadar spor ayakkabı boyama işlemi de ön plana çıkıyor. Spor ayakkabılarınızı boyayabilir ya da farklı desenler ile süsleyebilirsiniz. Spor ayakkabı boyama yöntemi de doğru malzeme ile son derece kolay bir işlem olmaktadır. Bu yazımızda evde pratik koşullarda ayakkabı rengi nasıl yenilenir ve deri ayakkabı renk değiştirme yöntemleri nedir konusundan bahsedeceğiz. İster spor ayakkabı olsun, ister deri ayakkabı hiç fark etmeksizin evde kendi imkânlarınız ile rahatlıkla ayakkabılarınızı boyayabilirsiniz.

Deri Ayakkabı Rengi Nasıl Değiştirilir

Boya çeşitleriyle deri ayakkabılarınızı yenilemeniz oldukça kolay.  Son zamanlarda ayakkabı bakım ve boya ürünlerinin çeşitli hale gelmesi, ayakkabı modellerinin ömrünü uzatıyor. Ayakkabı renk değiştirici sprey çeşitleri istediğiniz tarz deri ayakkabı boyama konusunda size yardımcı olmaktadır. Atmaya kıyamadığınız ya da değişik görünüm kazandırmak istediğiniz bir ayakkabı modelini, renk değiştirme verniği ya da sprey ayakkabı boyası gibi alternatifler ile yenileyebilirsiniz. Kahverengi deri ayakkabı rengi değiştirmek istiyorsanız ya da kahverengi ayakkabı nasıl siyaha boyanır gibi merak ettiğiniz konular var ise, bu yazıdan istifade edebilirsiniz.


Kahverengi Deri Ayakkabı Rengi Değiştirme

Kahverengi deri ayakkabı rengi değiştirme işlemi için öncelikle ayakkabınızın çevresini yumuşak bir sünger ile temizlemelisiniz.  Ayakkabınızın çevresine komple siyah boya verniği sürdükten sonra kurumaya bırakabilirsiniz. Ayakkabı yüzeyinin tamamen kurumasına özen gösterin aksi halde boyama işleminiz kötü sonuç verebilir. Kuruma işlemi sonrası kahverengi ayakkabı boyası ile işleminizi tamamlayabilirsiniz. Deri ayakkabı boyama işleminin uzun ömürlü olabilmesi için son olarak ayakkabınızın üzerine cila uygulayın. Beyaz deri ayakkabı rengi değiştirme ve siyah deri ayakkabı rengi değiştirme işlemleri için de yine aynı yöntemi uygulayabilirsiniz. Eski ayakkabı modellerinizi bu yöntem sayesinde rahatlıkla yenileme imkânı yakalayacaksınız.


Pratik Ayakkabı Rengi Değiştirme

Atmaya kıyamadığınız ya da artık görüntüsünden sıkıldığınız bir ayakkabının rengini kolaylıkla değiştirebilmenin yanı sıra yeni bir çift ayakkabı modeline de sahip olacaksınız. Ayakkabı boyamak evde kendi başınıza yapabileceğiniz pratik bir uygulamadır. Önemli olan detay ise, doğru deri ayakkabı bakım ürünlerine sahip olmak ve uygun boya çeşidini seçmek olacaktır. Eğer ayakkabınızda yer eden ufak renk deformeleri var ise, oje yardımı ile de bu kusurları rahatlıkla kapatabilirsiniz. Ayakkabınız ile birebir tonda uyumlu bir oje edinmeniz yeterli olacaktır. Bu teknik ile kullanmayı bıraktığınız ojelerinizi de değerlendirme imkânı bulacaksınız.


Süet Ayakkabı Rengi Nasıl Değiştirilir

Birçok insan süet ayakkabı rengi nasıl değiştirilir ya da süet ayakkabı boyanır mı gibi sorular ile kafa karışıklığı yaşamaktadır. Süet ile hakiki deri arasında doku farkı vardır. Bu nedenle süet ayakkabı boyama işlemleri de farklıdır. Öncelikle etkili bir sonuç alabilmek için süet ayakkabı fırçası ile ayakkabınızın yüzeyini taramalısınız. Süet ayakkabı modelleri için üretilen özel sprey boyalar bulunmaktadır. Sprey boya yardımı ile süet yüzeyi olan ayakkabı ve botlarınızı boyayabilirsiniz. Süet deri ayakkabı boyama işlemi için normal boya kesinlikle tercih edilmemelidir. Normal boya fırça ile uygulanacağı için ayakkabınızın üzerinde dalgalanmalara neden olabilir.


Sprey Ayakkabı Boyası İle Renk Değiştirme

Sprey boyalar süet deri ayakkabı modellerini boyarken çok daha elverişlidir. Boyanın tüm yüzeye homojen şekilde yayılmasını sağlayacaktır. Ayakkabınızı boyama işleminden sonra uzun müddet kurumaya bırakın ve tamamen kuruduğundan emin olana kadar bekleyin. Son olarak süet fırçası ile ayakkabınızın yüzeyini tekrar tarayarak yeni ve taze bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda süet ayakkabınızda yer yer meydana gelen lekeleri de kamufle etmek isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda boya yerini bir kâğıt zımpara yardımı ile ayakkabınızın çevresini hafif zımparalamanız yeterli olacaktır. Bu sayede görünüm olarak ayakkabınızda renk eşitliği sağlanacaktır. Bu işlem ayakkabınızda bulunan lekeyi yok etmez fakat tüm süet yüzeyi eşit tonda açarak, leke görünümünü kamufle edecektir


Spor Ayakkabı Rengi Nasıl Değiştirilir

Renk değiştirici sprey ile rahatlıkla spor ayakkabılarınızın rengini değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda ayakkabı boya spreyleri yardımı ile spor ayakkabılarınızı da boyayabilirsiniz. Düz spor ayakkabı modelleri üzerine renkli desenler yapmak da oldukça kolay. Evde yeni hobi edinmek isteyenler için bile bu yöntem oldukça cazip bir alternatif olmaktadır. Süet, nubuk renk değiştirici spreyler ile spor ayakkabılarınızın süet kısımlarını da boyayabilirsiniz.


Sprey Spor Ayakkabı Boyası

Spor ayakkabı modelleri için de çeşitli boya alternatifi ve sprey boya seçeneği de bulunuyor. Spor ayakkabıları da boyama işlemi öncesi detaylı şekilde temizlemelisiniz. Daha sonra ise sprey boya ile boyayabilirsiniz. Spor ayakkabılara desen görseli çizmeniz için ayakkabınızın düz renk olması ve de kumaş ile üretilmiş olması gerekmektedir. Aksi halde istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Spor ayakkabılar günlük yaşamda en çok kullanılan modellerdir. Özellikle yaz aylarında günlük spor ayakkabı modelleri tercih ediliyor. Farklılık için sürekli yeni ayakkabı almak yerine spor ayakkabı boyama işlemi ile elinizdeki ayakkabıları değerlendirebilirsiniz.


Boya Ayakkabıdan Nasıl Çıkarılır

Yanlış boyanan ayakkabı akla hemen boya ayakkabıdan nasıl çıkarılır sorusunu getirir. Ancak ayakkabınızı hatalı boyasanız bile panik olmamalısınız. Yanlış boyanan deri ayakkabının boyası eğer kurumamış ise, nemli bir pamuk yardımı ile silebilirsiniz. Boyayı bu şekilde kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Eğer boya ayakkabı üzerinde kurumuş ise, bekleyip bir süre sonra tekrar boyama işlemini yapabilirsiniz. Ayakkabı boyası kolay kuruyan bir yapıya sahip değildir. Bu nedenle hızlı tedbir alarak yanlış boyama işlemini telafi edebilirsiniz. Yanlış boyanan süet ayakkabıyı da yine nemli pamuk yardımı ile temizleyerek kurutup tekrar sprey boya yardımı ile boyayabilirsiniz. Spor ayakkabıların imalat malzemesi eğer kumaş ise leke tamamen çıkmayabilir o nedenle kurumaya bırakıp, sonradan tekrar boyayabilirsiniz.  Ayakkabı boyamak göz korkutabilir fakat doğru yöntem ve malzeme ile oldukça kolay bir işlem gerektirir. Giyimine önem veren ve değişikliği seven biriyseniz, evinizde her zaman ayakkabı boya ve bakım ürünlerini bulundurmanızı öneririz. Deri ayakkabı boyaları son yıllarda çok alternatife sahip olmaktadır. Siyah deri ayakkabı, kahverengi deri ayakkabı ya da beyaz deri ayakkabı modellerinizi kendi başınıza rahatlıkla boyayabilirsiniz.


Evde Ayakkabı Bakımı

Eğer ayakkabılarınızı boyamak yerine sadece bakım yapmak istiyorsanız deri ayakkabı bakımı nasıl olmalı yazımızı inceleyebilirsiniz. Evde kendi imkânlarınız ile ayakkabılarınıza bakım yapmanın pratik yöntemleri bu yazımızda detaylı şekilde anlatılmaktadır. Ayakkabılarınızda deforme olan kısımlara ufak dokunuşlar ile tadilat yapabilirsiniz. Deri ayakkabı parlatma işlemi yapmak için at kılı fırçalardan yardım alabilirsiniz. Ayakkabınızı fırça ile etraflıca temizleyip, yumuşak pamuklu bir bez yardımı ile ya da özel üretim parlatma fırçası ile cilalayabilirsiniz. Yumuşak ve dairesel hareketler ile cilayı ayakkabınıza uygulamak yeterli olacaktır. 

Erkek Kürklü Bot